News

ADDEV Materials kontynuuje swój rozwój w Ameryce Północnej, nabywając firmę WALCO w Pittsburghu

W ślad za firmą PROFOM z Montrealu, kolejna firma WALCO z siedzibą w Pittsburghu dołącza do jednostki biznesowej w Ameryce Północnej przedsiębiorstwa ADDEV Materials z Lyonu, specjalizującego się w przetwarzaniu materiałów o wysokich własnościach technicznych, przeznaczonych dla przemysłu.

Firma WALCO przez ponad 40 lat zdobyła bogate doświadczenie w dziedzinie produkcji pianek samoprzylepnych, przetwarzania taśm i elementów samoprzylepnych oraz folii ochronnych przeznaczonych do montażu, izolacji i uszczelnień.
To doskonała okazja dla ADDEV Materials do wzmocnienia swojej obecności w Ameryce Północnej, na strategicznym rynku motoryzacyjnym, a także przemysłowym i medycznym. Firma WALCO nawiązała i utrzymuje silne historyczne partnerstwa ze strategicznymi dostawcami, takimi jak 3M i Rogers, dzięki którym zbudowała swój przemysłowy know-how w zakresie procesów produkcji materiałów samoprzylepnych i cięcia o wysokiej wartości dodanej.


Wreszcie certyfikaty ISO/ TS 16949, AS IATF, certyfikacja dostawcy GM i norma środowiskowa ISO-14001 gwarantują spełnienie wszystkich specyficznych wymagań rynku motoryzacyjnego. Gwarancja jakości zapewniająca bezpieczeństwo i niezawodność wszystkich produktów dostarczanych w zestawach lub bezpośrednio na linię produkcyjną.
Aby zrealizować projekt i stworzyć synergie z partnerami handlowymi i przemysłowymi, ADDEV Materials wykorzystuje kompetencje swoich zespołów operacyjnych oraz doskonałe relacje z klientami i dostawcami.

 

„Nabycie tej firmy wpisuje się w pełni w naszą strategię rozwoju przetwarzania o wartości dodanej w Ameryce Północnej, umożliwiając nam umacnianie naszej obecności na rynku samochodowym w Detroit, gdzie firma WALCO ma już ugruntowaną pozycję handlową” – wyjaśnia Pascal Nadobny, Prezes ADDEV Materials.