Folie TEONEX®
Gamme

Folie TEONEX®

Folie PEN Téonex® to folie z polietylenu naftalanu. Folia z polietylenu naftalanu pod względem chemicznym jest porównywalna z folią PET, ale ma lepsze właściwości, zwłaszcza w wysokich temperaturach. W rzeczywistości folia PEN zaczyna się kurczyć w temperaturze około 190°C, a nie w 130°C, jak folie PET.

 

Folie z polietylenu naftalanu PEN przeznaczone do użycia w szczególnie trudnych warunkach, takich jak wysokie temperatury (155°C), kontakt z agresywnymi produktami chemicznymi lub do zastosowań, w których wymagane są właściwości barierowe.

Dzięki lepszym właściwościom w porównaniu z foliami PET, folie techniczne PEN Teonex zmniejszają dystans między foliami poliestrowymi PET i foliami poliamidowymi o wysokich właściwościach technicznych (Kapton).

 

ADDEV Materials jest w stanie polecić folię Teonex PEN najlepiej dopasowaną do ostatecznego zastosowania lub użycia przez klienta. 

Właściwości
Dobra stabilność wymiarowa
Używanie w trudnych warunkach: wysokie temperatury, agresywne chemikalia
Właściwości barierowe

Prośba o poradę techniczną

Skontaktuj się z nami

Przykłady zastosowań

Elektronika
  • Chipy RFID
  • Obwody drukowane, baterie…

Proces

Cięcie elastycznych produktów na kawałki, od krawędzi do krawędzi, częściowe, z usuwaniem obramowania, ...

Cięcie elastycznych produktów na szerokość i długość w rolkach, odwijanie, cięcie poprzeczne, nawijanie, cięcie wstępne, ...

ADDEV Materials zapewnia cięcie wszystkich elastycznych produktów na formaty według różnych procesów, w formacie A4, A3 i innych wymiarach stosownie do potrzeb.

Łączenie podłoży w fazie suchej dla utworzenia produktu o zaletach obu połączonych materiałów. 

Laminowanie folii ma na celu połączenie różnych właściwości w jednym produkcie.

Nasze aktualności