UV (77)
Gamme

Kleje jednoskładnikowe UV

Klej UV to jednoskładnikowy klej rozpuszczalnikowy (zwykle na bazie akrylu, fotoinicjatorów i aktywatora chemicznego), który utwardza się pod wpływem promieniowania UV (ultrafioletowego), powodując prawie natychmiastową przyczepność.

Klej optyczny UV jest ciekły przed nałożeniem i ulega polimeryzacji w ciągu kilku sekund pod wpływem promieniowania UV-A (320-390 nm), pod warunkiem, że jedno z podłoży przepuszcza promienie UV.

Czas polimeryzacji zależy od kilku czynników: widma długości fali, czasu ekspozycji, odległości między źródłem UV i klejem, grubości warstwy kleju i wpływu podłoża (niektóre tworzywa termoplastyczne pochłaniają UV, spowalniając prędkość polimeryzacji).

Kleje utwardzane promieniami UV są używane od wielu lat i nadają się szczególnie do klejenia szkła (szkło/ szkło, szkło/ drewno, szkło/ metal, szkło/ tworzywo, szkło/ marmur, ...).

Kleje jednoskładnikowe UV są stosowane w elektronice, zastosowaniach medycznych, optycznych, dekoracjach… Klej UV do szkła, a w szczególności klej UV do smartfonów używany jest powszechnie do klejenia ekranów dotykowych.

Klej UV dostępny jest w kilku lepkościach, w zależności od docelowego użycia.

 

Właściwości
Wysoka wytrzymałość mechaniczna
Bardzo dobra odporność na temperaturę
Optycznie przezroczysty
Szybka polimeryzacja
Łatwe użycie

Prośba o poradę techniczną

Skontaktuj się z nami

Przykłady zastosowań

Budownictwo i mieszkalnictwo
  • Dekoracje
  • Kosmetyka
Energia
  • Klejenie CMS, obwodów kart chipowych, stali do szkła lub PMMA
  • Zalewanie
  • Hermetyzacja
Wśród naszych pozycji

Produkty

THREEBOND
ELECO 6128

Prośba o ofertę

Skontaktuj się z nami

Proces

Dopasowujemy rodzaj opakowania z naszej szerokiej gamy do specyfikacji klienta.

Nasze aktualności