Cięcie w rolkach
ADDEV Materials

Cięcie w rolkach

ADDEV Materials analizuje każdą specyfikację, aby dostarczyć swoim klientom rozwiązania spełniające wymagania projektowe w zakresie produkcji elementów w żądanych kształtach.

Materiały (folie lub taśmy samoprzylepne) są składowane w postaci dużych zwojów, które zespoły ADDEV Materials przycinają do żądanej wielkości. Możliwe są zatem różne formy prezentacji stosownie do potrzeb.

Wszystkie procesy cięcia w rolkach mają na celu zapewnienie klientom oszczędność czasu na linii produkcyjnej. Każdy produkt dostarczany jest w stanie gotowym, w wymiarach dostosowanych do użycia przez klienta.
 

Cięcie poprzeczne

Cięcie poprzeczne

Cięcie na kawałki to proces polegający na cięciu folii samoprzylepnej na rolce. Dzięki najnowocześniejszym maszynom ADDEV Materials spełnia wszystkie potrzeby, oferując materiały samoprzylepne o szerokości od 4 mm do 1500 mm.

Profesjonalne maszyny ADDEV Materials wykorzystują zautomatyzowane procesy cięcia, skracając czas wymiany rolek. Wszystkie techniki przecinania rolek zapewniają klientom bardzo wysoką jakość cięcia.

 

Nasze narzędzia:

 • Maszyna do cięcia z nożami dla stosunkowo elastycznych materiałów.
 • Przecinarka tarczowa do materiałów „sztywnych” typu osłony powierzchni/ podłoże papierowe.

 

on-roll-slitting-addev

 

Cięcie wzdłużne

Cięcie wzdłużne to proces polegający na cięciu dużego zwoju folii na rolki o różnych szerokościach i długościach.

Dzięki zaawansowanym technologiom maszyn ADDEV Materials mogą spełniać wszelkie wymagania w zakresie materiałów nieprzylepnych o grubości od 6 µm do 1,2 mm, i szerokości od 5 mm do 3 m.

Zespoły profesjonalistów z ADDEV Materials gwarantują skrócenie czasu cięcia i zmiany rolek, zapewniając jednocześnie klientom bardzo wysoką jakość cięcia. Park maszynowy pozwala na realizację zarówno małych, jak i dużych serii.

 

Potrzebujesz cięcia rolek w kontrolowanej atmosferze? ADDEV Materials dysponuje pomieszczeniem czystym z przepływem laminarnym klasy ISO 7 

 

slitting-rewinding-addev

 

Cięcie wzdłużne
Nawijanie

Nawijanie

Nawijanie folii to proces polegający na starannym owijaniu elastycznego materiału (folii technicznej lub folii samoprzylepnej) warstwami wokół uchwytu obróbkowego.

 

Ta metoda nawijania pozwala tworzyć z dużego zwoju szpule folii lub taśmy samoprzylepnej o długości od stu do tysięcy metrów na każdej szpuli

Długość gotowego produktu (w postaci rolki folii lub taśmy samoprzylepnej) dostosowana jest do procesów produkcji klientów.

 

Długość rolek pozwala zmniejszyć ilość operacji wymiany rolki nawet 20-krotnie, zwiększając tym samym wydajność na liniach produkcyjnych.  

 


Technika? Nawijanie na szpulę ciętej wstęgi warstwa po warstwie przez nawijarkę układającą. Ta metoda nawijania włókien może być używana do wielu typów folii technicznych, takich jak:

 • folie poliestrowe
 • folie poliwęglanowe
 • folie fluorowane
 • folie Al/Pet
 • folie poliamidowe
 • folie i laminaty


Parametry maszyny:  

 • Grubość: 12-100 µ
 • Szerokość cięcia: 6-50 mm +/- 0,2
 • Szerokość nawijania: 320 mm, średnica wewnętrzna 76 mm, zewnętrzna 485 mm.
spooling-addev

 

Rozwijanie

Maszyny do cięcia ADDEV Materials umożliwiają rozwijanie i ponowne nawijanie produktu z ciągłym cięciem w razie potrzeby.

 

Istnieje możliwość zmniejszenia i/lub zwiększenia długości produktu zgodnie z wymogami klienta bądź umieszczenia na specjalnym uchwycie obróbkowym klienta (inna średnica, znakowanie, …).

 

unwinding-addev

 

Składanie włókniny

Składanie to proces polegający na składaniu materiału na pół (lub więcej) wzdłużnie, w trakcie nawijania na rolkę.

ADDEV Materials produkuje rolki złożonego materiału zwłaszcza do zastosowań geotekstylnych w ogrodnictwie lub budownictwie.

 

film folding