Dwustronne taśmy samoprzylepne

Taśmy dwustronne

Dwustronna taśma samoprzylepna składa się z podkładu (zwanego również nośnikiem), powlekanego z dwu stron warstwą klejącą, która może mieć różne właściwości w zależności od wymagań. Warstwa klejąca jest z reguły identyczna po obu stronach, ale może być też różna (np. akryl/silikon). Podkład powlekany jest jedną z trzech głównych warstw klejących: akrylową, silikonową lub kauczukową.

 

Taśma dwustronna posiada również osłonę zabezpieczającą przed sklejeniem taśmy po zwinięciu w rolkę.

 

Dostępna jest w wielu wariantach o różnych właściwościach, od taśmy łatwej do usuwania po taśmę bardzo mocną.

 

Niektóre specyficzne typy taśm dwustronnych nie posiadają nośnika, np. dwustronne taśmy transferowe, akrylowe taśmy piankowe, taśmy VHB®,…

 

Wszystkie nasze gamy dwustronnych taśm samoprzylepnych są dostępne w postaci dużych zwojów, rolek (o indywidualnej szerokości) i kawałków zgodnie z wymogami klientów.

 

adhesive-double-addev

 

Taśmy dwustronne miedziane są taśmami przewodzącymi, składającymi się z nośnika z gładkiej lub tłoczonej miedzi (cynowanej lub nie), powlekanego z dwu stron warstwą klejącą akrylową o właściwościach przewodzących dzięki cząstkom zapewniającym połączenie elektryczne między powierzchnią, do której przyklejona jest taśma i nośnikiem miedzianym.

Dwustronne taśmy samoprzylepne z polietylenu składają się z nośnika z folii polietylenowej o wysokiej gęstości, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą akrylową lub kauczukową. 

Dwustronne taśmy z folii polipropylenowej składają się z nośnika z folii polipropylenowej, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą, która może być akrylowa lub kauczukowa.

Dwustronne taśmy z folii poliestrowej PET składają się z nośnika z folii poliestrowej, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą, która może być akrylowa lub kauczukowa.

Dwustronne taśmy z folii poliamidowej lub taśmy samoprzylepne kaptonowe składają się z nośnika z folii poliamidowej (np. kaptonowej) i wysokotemperaturowej, silikonowej warstwy klejącej.

Dwustronne taśmy winylowe składają się z nośnika winylowego, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą kauczukową.

Dwustronne taśmy z PVC wykonane są z nośnika z folii z polichlorku winylu PVC powlekanego z dwu stron warstwą klejącą akrylową lub kauczukową.

Dwustronne taśmy butylowe składają się z nośnika butylowego i warstwy klejącej z kauczuku butylowego, pokrytej osłoną, zwykle z papieru lub tworzywa sztucznego (polipropylen PP).

Taśmy dwustronne z pianki polietylenowej, o zamkniętej strukturze komórkowej, składają się z nośnika z pianki polietylenowej (który może być laminowany) i akrylowej lub kauczukowej warstwy klejącej, pokrytej zwykle papierem ochronnym.

Taśmy dwustronne z pianki poliuretanowej, o otwartej lub zamkniętej strukturze komórkowej, składają się z nośnika z pianki poliuretanowej i akrylowej lub kauczukowej warstwy klejącej, pokrytej zwykle papierem ochronnym.

Taśmy dwustronne z pianki z polichlorku winylu PVC składają się z nośnika z pianki z polichlorku winylu (głównie o zamkniętej strukturze komórkowej) i warstwy klejącej wrażliwej na nacisk.

Dwustronne taśmy z pianki neoprenowej składają się z nośnika z pianki z kauczuku neoprenowego o otwartej strukturze komórkowej, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą akrylową.

Dwustronne taśmy z pianki neoprenowej składają się z nośnika z pianki z kauczuku silikonowego o otwartej strukturze komórkowej, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą akrylową.

Dwustronne taśmy z pianki syntetycznej wykonane są z pianki syntetycznej dwustronnej, pokrytej z dwu stron warstwą klejącą akrylową.

Taśmy VHB™ (Very High Bond) opracowane przez firmę 3M™ pozwalają zastąpić tradycyjne łączenia mechaniczne, takie jak nity, śruby lub spoiny.

Dwustronne taśmy samoprzylepne z pianki akrylowej różnią się od pozostałych typów taśm dwustronnych z pianki tym, że nie posiadają nośnika.

Dwustronne taśmy z włókniny składają się z nośnika (zwykle cienkiego) z włókien papierowych z włókniny, powlekanego z dwu stron warstwą klejącą z akrylu (klej rozpuszczalnikowy lub dyspersyjny) bądź z kauczuku (naturalnego lub syntetycznego).

Taśmy dwustronne z tkaniny wykonane są z różnych nośników (bawełna, poliester, sztuczny jedwab, ...) o różnych splotach w zależności od docelowego użycia.

Dwustronne taśmy transferowe z warstwą klejącą akrylową, zwane również cienką dwustronną taśmą samoprzylepną, składają się z folii samoprzylepnej i osłony z papieru kraft, poliestru lub polipropylenu (czasami mogą być również nazywane „klejem w rolce”).

Dwustronne taśmy transferowe VHB™, zwane również cienką taśmą dwustronną lub „klejem w rolce”, składają się z folii samoprzylepnej i osłony.

Dwustronne taśmy samoprzylepne do tymczasowego łączenia 3M™Dual Lock™ składają się z dwóch pasków z grubej folii polipropylenowej z wystającymi grzybkami z tworzywa z jednej strony i warstwą samoprzylepną lub nie z drugiej. 

Taśmy rzepowe 3M™ SCOTCHMATE™ zwane również Hook and Loop stanowią alternatywę dla zamków błyskawicznych, zatrzasków, haczyków, ... Są to taśmy do tymczasowego łączenia, zapewniające dużą elastycznośćszybkie mocowanie, zwłaszcza do elastycznych materiałów, gładkich i czystych powierzchni, oraz wyjątkowe właściwości dla licznych zastosowań.

Taśmy rzepowe APLIX® to dwuczęściowy system spinania. Dzięki swojej wytrzymałości mogą być używane tysiące razy.

Dwustronne taśmy rzepowe do tymczasowego łączenia VELCRO® Hook and Loop to dwuczęściowy system spinania.